Futbal: Správanie Španielov bude riešiť disciplinárka FIFA

30.07.2012 Celý región

Londýn 30. júla (TASR) - Španielska futbalová reprezentácia čelí disciplinárnemu konaniu zo strany Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) z dôvodu nešportového správania niektorých hráčov počas duelu na olympijskom turnaji proti Hondurasu.

V zápase prehrali favoriti turnaja 0:1 a stratili tak šancu postúpiť do ďalšej fázy. Siedmi Španieli, vrátane hviezdneho stredopoliara Juana Matu, dostali žltú kartu.

Počas polčasovej prestávky niekoľkí Španieli strkali v tuneli pri odchode z ihriska do protihráčov a dostali sa do ostrej konfrontácie aj s venezuelským arbitrom Juanom Sotom, keď odmietol v druhom polčase odpískať hráčom z Pyrenejského polostrova pokutový kop.

Podľa pravidiel FIFA dostane tím pokutu, ak aspoň piati hráči dostanú v zápase kartové napomenutie. Podobne hrozí pokuta od FIFA aj Hondurasu, keďže v zápase dostalo šesť hráčov taktiež kartové varovanie.